Na úvodní stránku

Stanoviska ČAST a PSST k epidemii koronaviru

Fuček Miloslav

2020-03-11

Informace

Přečteno: 205

Komentářů: 0


Včera vydala ČAST a následně PSST stanovisko k opatřením ohledně epidemie koronaviru. Jak se tato opatření dotknou našich soutěží a turnajů?


Stanovisko ČAST

 

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a zavedení nových mimořádných opatření na území České republiky v souvislosti s šířením koronaviru (SARS-CoV-2) ze dne 10.3.2020 Výkonný výbor České asociace stolního tenisu z.s. (VV ČAST) ruší konání následujících sportovních akcí:

 

  • 14. 3. 2020 BTM ČR – dorostu - Zruč nad Sázavou

  • 14. 3. 2020 BTM ČR – mladšího žactva - Vlašim

  • 15. 3. 2020 BTM ČR – staršího žactva - Zruč nad Sázavou

  • 15. 3. 2020 BTM ČR – nejmladšího žactva – Vlašim

 

 

O konání nebo zrušení dalších akcí, tedy

  • Dvoukola ligových soutěží plánovaného na 21.3.-22.3.2020

  • MČR dorostu v Havířově plánovaného na dny 28.-29.3.2020

  • Extraliga mužů ve dnech 12.-13.3.2020 a 26.-27.3.2020

  • Play-off extraligy žen

 

VV ČAST rozhodne s ohledem na vývoj situace.

 

V této souvislosti VV ČAST doporučuje svým organizačně podřízeným složkám (KSST, RSST), aby zvážily konání jimi organizovaných a řízených sportovních akcí, i když počet účastníků a doprovodu nedosáhne limitního počtu 100. Stejné doporučení platí pro tréninkovou činnost v klubech, RCM, SCM a SpS. VV ČAST rovněž doporučuje sledovat aktuální informace z médií.

 

Stanovisko PSST

 

Všechny zápasy pražských soutěží se uskuteční dle původního rozlosování. Není důvod zápasy rušit za předpokladu, že v herně při vlastním zápase nebude víc jak 99 osob. Pokud některému klubu provozovatel uzavře halu z důvodu obavy před nákazou koronavirem (sokolovna, škola apod.), utkání lze přesouvat do jiných prostor a lze odkládat i poslední dvě kola soutěží, což by za normálních okolností dle Rozpisu soutěží PSST nešlo (článek 15.6). V takovém případě však musí klub, kterému byla hala uzavřena, předložit nezpochybnitelný důkaz o uzavření z důvodu obavy před nákazou. Bez toho nebude odklad povolen.

 

Co z toho plyne

 

Na základě těchto stanovisek všechny soutěže pokračují s možností zrušení závěrečného dvoukola 3. ligy mužů, pokud by se situace změnila k horšímu a Bezpečnostní rada státu nařízení zpřísnila.

 

V rámci TTC Praha pokračují utkání i tréninky dospělých i mládeže a hrací dny rekreačního oddílu. Proběhnou též námi pořádané turnaje Senior Cup, Jarní turnaj mládeže (ten se zvýšenými hygienickými opatřeními) a bez přerušení budou pokračovat u turnaje Grand Prix CST Ďáblice. Vše se ale může změnit, pokud by došlo k zpřísnění opatření, proto sledujte náš web a média.

 

Na úrovni turnajů PSST byly zatím zrušeny turnaje Grand Prix, které se nevejdou do limitu 100 osob, protože se zde hrají dvě kategorie souběžně. Na úrovni ČAST pravděpodobně dojde ke změně termínu Mistrovství ČR dorostu (28. a 30. 3. 2020). Doufejme, že se situace uklidní do 18. 4. 2020, kdy by měly proběhnout pražské přebory družstev staršího žactva.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje TTC Praha
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je sobota
11.07.2020